Intelligens élettudományi technológiák, módszertanok, alkalmazások, szolgáltatások fejlesztése a Szegedi Tudományegyetemen, interdiszciplináris kutatási kapacítások erősítése
A pályázati felhívás általános célja, hogy komplex intézményi fejlesztési projektek keretében biztosítsa a felsőoktatási intézmények hatékony bekapcsolódását a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia megvalósításába. A felhívás célja ennek megfelelően a felsőoktatási intézmények kutatási kapacitásainak bővítése, kutatási szolgáltatásaik fejlesztése, a társadalmi innováció (social innovation) fokozása, a K+F szféra egészében betöltött tudásbázis funkció és a felsőoktatás harmadik missziójának erősítése révén a tudás négyszög (quadruple helix model) kiépítése. Az intelligens szakosodás stratégia célkitűzéseivel összhangban legfontosabb cél annak elősegítése, hogy a felsőoktatási intézmények olyan kapacitásokat építsenek ki, olyan tudásbázist fejlesszenek és olyan kutatási folyamatokat alakítsanak ki, amely képessé teszi az intézményeket a társadalmi innovációt szolgáló és a vállalati szféra K+F igényeit kielégítő szolgáltatások nyújtására valamint a kutatói utánpótlás biztosítására.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumával történt előzetes egyeztetések alapján Egyetemünk főpályázóként 1 db. pályázatot nyújt be erre a pályázati konstrukcióra.
A projekt tervezett időtartama: 48 hónap
Tervezett projekt költségvetés: 3-3,5 Mrd Ft.
SZTE által a projekt keretében tervezett tevékenységek:
Az SZTE intézményi kutatási területeinek, kutatócsoportjainak és a kutatási témáinak rendszerbe foglalása, az SZTE kutatási portfóliójának áttekintése és optimalizálása.
A 6. Tevékenységhez történő kapcsolódás érdekében ezúton felkérem fiatal kutatóinkat (45 éves életkorig) arra, hogy projekt javaslataikat szíveskedjenek a http://www.inno.u-szeged.hu/projektfejlesztesi-adatlap-efop online felületen a Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatóságnak 2016. július 5-ig elektronikus formában benyújtani. Kérjük, hogy az adatlap kitöltése előtt mindenképpen olvassa el a gyakran felmerülő kérdésekre adott válaszainkat, amely az alábbi linken érhető el: www.inno.u-szeged.hu/szte-efop361-gyik
A projekt javaslatok rendszerezését követően a karok vezetése meghatározza azokat, melyek a projekt keretében pilotként megvalósításra kerülhetnek.
Várhatóan Egyetemi szinten 10 pilot projekt kerül kiválasztásra.
A pilot projektek ismérvei:
A projekt javaslatok benyújtásának határideje: 2016. július 5.
A pályázati projekt 1-5. Tevékenységeinek későbbi megvalósításához is kérjük a kari vezetők támogatását. Az ezekkel kapcsolatos egyeztetések tevékenység szinten fognak megtörténni.
A pályázati anyag készítése a Pályázati Iroda koordinációjával, valamint a Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatóság és a Statégiai Igazgatóság szakmai közreműködésével történik. A pályázat benyújtási határideje 2016. július 29.
Várjuk fiatal kutatóink jelentkezését!
Prof. Dr. Kemény Lajos
Tudományos és Innovációs Rektorhelyettes
Szeged, 2016. június 24.